Szkolenia finansowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości


Uprzejmie informujemy, że w wyniku rozstrzygniętego postępowania przetargowego na „Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla minimum 5000 osób w ramach projektu >>Upowszechnienie stosowania kar nieizolacyjnych i środków probacyjnych w systemie sądownictwa karnego<< (NMF no 7, obszar programowy nr 32 – Wsparcie Służby Więziennej, w tym sankcji pozawięziennych)”, prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Konsorcjum firm: MDDP sp. z o.o. Akademia Biznesu sp. Komandytowa, Studio Profilaktyki Społecznej oraz Suprema Lex Centrum Szkolenia Kadr i Samorządów, przystępuje do realizacji szkoleń w ramach Projektu pn. "Upowszechnienie stosowania kar nieizolacyjnych i środków probacyjnych w systemie sądownictwa karnego" (NMF no 7, obszar programowy nr 32 – Wsparcie Służby Więziennej, w tym sankcji pozawięziennych).

W imieniu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz własnym, jako Konsorcjum Firm pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnych szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu. Rekrutacja rozpocznie się dn. 30 marca 2015 r. o godzinie 14.00

O PROJEKCIE:

Głównym celem projektu jest upowszechnienie stosowania kar alternatywnych w stosunku do kary pozbawienia wolności, a także wskazanie korzyści płynących z właściwego stosowania środków probacyjnych na wszystkich etapach postępowania karnego. Projekt adresowany jest do sędziów, prokuratorów, kuratorów zawodowych, funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, a także organów samorządu terytorialnego zaangażowanych w wykonywanie kary ograniczenia wolności. Pozwoli on na poszerzenie posiadanej wiedzy i umiejętności beneficjentów ostatecznych, wspomagać będzie procesy decyzyjne sędziów orzekających w sprawach karnych, wiadomości zdobyte w czasie szkoleń wykorzystywane będą w pracy orzeczniczej i probacyjnej ze skazanymi i sprawcami przestępstw.

UCZESTNICY PROJEKTU:

1. sędziowie penitencjarni,
2. sędziowie orzekający w sprawach karnych, w sądach rejonowych i okręgowych,
3. kuratorzy dla dorosłych,
4. pracownicy organów samorządowych i podmiotów, w których organy samorządu terytorialnego są organem założycielskim,
prokuratorzy prokuratur rejonowych, okręgowych i apelacyjnych,
5. funkcjonariusze Policji,
6. funkcjonariusze Służby Więziennej.

Zakresem szkoleń objęta jest liczba minimum 5000 maksymalnie 6000 osób w ramach modułów I – IV oraz w ramach modułu V minimum 100 osób maksymalnie 120.

MODUŁY SZKOLENIOWE:

1. Stosowanie środków probacyjnych w polityce karnej państwa.
2. Efektywne wykonywanie dozoru i obowiązków probacyjnych.
3. Efektywne wykonywanie kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej.
4. Zarządzanie zasobami ludzkimi.
5. Zapewnienie trwałości dla projektu: "Upowszechnienie stosowania kar nieizolacyjnych i środków probacyjnych w systemie sądownictwa karnego".

Każdy uczestnik może skorzystać ze wsparcia w postaci udziału w szkoleniu wyłącznie jeden raz w ramach jednego z wybranych przez siebie z modułu I lub II lub III lub IV. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest moduł nr V, w którym to zamawiający dopuszcza możliwość powtórzenia się uczestników, którzy byli uczestnikami któregokolwiek z modułu I – IV.

REKRUTACJA na szkolenia (zapisy na konkretnie wskazane terminy) oraz wszelkie informacje organizacyjne dostępne będą na stronie projektu - www.szkoleniams.pl

W ramach szkoleń każdy z uczestników otrzymuje bezpłatnie: materiały szkoleniowe, pełne wyżywienie oraz zakwaterowanie (w przypadku osób spełniających wymogi odległościowe). Udział w szkoleniach odbywał się będzie na podstawie delegacji wystawionych przez pracodawcę.

Osoba odpowiedzialną za całość zadań ze strony Lidera Konsorcjum:

Paulina Rybakiewicz
tel.: 22 208 21 11
fax.: 22 211 20 93
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook