NOWOŚĆ! Broszury "Wychowanie bez przemocy"

 Serdecznie zapraszamy do zakupu broszur pt. "Wychowanie bez przemocy. Jak zbudować pozytywną relację z dzieckiem?"

 

 

 

Broszurę można nabyć TUTAJ

  

Broszura ta porusza bardzo ważne zagadnienie jakim są relacje rodzinne i ich znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Miłość, poczucie bezpieczeństwa, szacunek, akceptacja, otwartość to filary tych relacji. Zaprezentowane w niej treści jasno sprzeciwiają się potocznemu przekonaniu , że „bez bicia nie wychowasz”.


Przemoc nie jest metodą wychowawczą, po pierwsze jest nieskuteczna, a po drugie pociąga za sobą negatywne konsekwencje. Czyli rodzic chcąc coś „naprawić”, skorygować np. jakieś zachowanie dziecka stosując „metody wychowawcze” oparte na przemocy może doprowadzić do innych problemów np. natury wychowawczej, emocjonalnej, związanych z poczuciem wartości dziecka.


Jak powiedziała psychoterapeutka Alice Miller - z dzieckiem do 3 roku życia można zrobić wszystko ( stosować przemoc) bez negatywnych konsekwencji …, ale nie dla dziecka tylko dla rodzica, bo dziecko się nie poskarży, nie opowie nikomu o sytuacji w domu. Przemoc nie jedno ma imię , ta broszura jest adresowana do rodziców, opiekunów i wychowawców, u których posługiwanie się przemocą wynika z braku umiejętności, z niewiedzy, że można inaczej, którzy jednak są wrażliwi i mają chęć zmiany swojego modelu wychowawczego.

facebook