NOWOŚĆ! Broszury "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne. Informator dla konsumentów alkoholu"

 Serdecznie zapraszamy do zakupu broszur pt. "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne. Informator dla konsumentów alkoholu"

 

Broszurę można nabyć TUTAJ.

 

Broszura zaadresowana jest do osób spożywających napoje alkoholowe. Każdy kto należy do grona konsumentów napojów alkoholowych powinien upewnić się, czy jego picie nie stało się problemem. Po alkohol sięga 80% dorosłych Polaków i choć większość z nich  pije alkohol w sposób  umiarkowany i nie ryzykowny, to prawie 3 mln nadużywa alkoholu, czyli pije za często i w zbyt dużych ilościach. Około 20% z tej grupy to osoby uzależnione od alkoholu.

Poznanie swojego wzoru picia może zmotywować do jego ograniczenia, albo w przypadku podejrzenia uzależnienia, może ułatwić decyzję o konsultacji w placówce leczenia uzależnień. 

Broszura stanowi narzędzie edukacji publicznej w zakresie oceny własnego sposobu picia alkoholu i powinna trafić do szerokiego grona mieszkańców gminy oraz do przedstawicieli pomocy społecznej, Policji, Straży Miejskiej, pracowników komunikacji publicznej, itp.. Wykonywanie pewnych zawodów z jednej strony ze względu na stres wiąże się z większym ryzykiem sięgania po alkohol a z drugiej wymaga spożywania alkoholu na poziomie picia o niskim ryzyku szkód.

facebook