Mamy przyjemność przedstawić ofertę sprzedaży książki: „Psychologiczne i relacyjne wyznaczniki przemocy domowej. Charakterystyka sprawców”

Serdecznie zapraszamy do zakupu w ramach przedsprzedaży książki pt. „Psychologiczne i relacyjne wyznaczniki przemocy domowej. Charakterystyka sprawców”, autorstwa Danuty Rode.

Cena książki tylko 38 zł. 

Na rynku wydawniczym nie ma tego rodzaju publikacji, która w tak kompleksowy sposób i jednocześnie na podstawie badań zrealizowanych w Polsce, omawiałaby psychologiczne aspekty funkcjonowania osób stosujących przemoc wobec swoich bliskich. Autorka wnikliwie omawia charakterystykę sprawców przemocy domowej, motywy ich działania oraz osobowościową typologię mężczyzn sprawców przemocy domowej. Po raz pierwszym w polskiej literaturze poświecono też odrębny rozdział kobietom – sprawczyniom przemocy domowej. Jestem przekonany, że ta publikacja jest wartościowym materiałem dydaktycznym dla osób pracujących w systemie przeciwdziałania przemocy domowej, zwłaszcza dla członków grup roboczych, którzy spotykają się ze sprawcami przemocy realizując procedurę Niebieskie Karty i opracowując plany pomocy dla rodziny. Dowodem uznania dla wartości merytorycznej książki jest wykorzystanie jej w działaniach edukacyjnych przez PARPA, która zaplanowała przekazanie, po jednym egzemplarzu tej publikacji, do każdej gminy w Polsce.

Cena jednego egzemplarza wynosi 38 zł brutto, Objętość książki to 200 stron. Zachęcamy do zakupienia tej książki i przekazania jej osobom zajmujących się w Państwa miastach i gminach przeciwdziałaniem przemocy domowej. Książka stanowi też odpowiednie narzędzie edukacyjne, które może wzbogacić Państwa konferencje i szkolenia dotyczące tematyki przemocy. To ważne zadanie edukacyjne i szkoleniowe wpisujące się m.in. w zadania wskazane w Narodowym Programie Zdrowia w punkcie 3.1.1 i 3.1.2 (edukacja i szkolenie kadr).

Zamów już dzisiaj (sklep)

Więcej w tej kategorii: Szkolenie "Lato w Komisjach" »
facebook