Mamy przyjemność przedstawić ofertę sprzedaży książki: „Dziecko pod opieką grupy roboczej. Diagnoza i opracowanie planu pomocy”

 Serdecznie zapraszamy do zakupu w ramach przedsprzedaży książki pt. „Dziecko pod opieką grupy roboczej. Diagnoza i opracowanie planu pomocy Poradnik praktyczny”, autorstwa Teresy Jadczak-Szumiło oraz Grzegorza Wrony.

Cena książki tylko 32 zł. 

Przemoc wobec dzieci często kojarzy nam się z pobiciem, śmiercią czy wykorzystywaniem seksualnym. Niniejsza publikacja zwraca jednak uwagę na inny rodzaj przemocy: zaniedbanie i porzucenie. Czasami jest to forma krzywdzenia wynikająca z destrukcyjnego działania dorosłych, które w pełni sobie uświadamiają, czasami działania te bywają niezamierzone. Tym bardziej warto wiedzieć, co jest konieczne dla dobrego rozwoju dziecka we wczesnym dzieciństwie. Jakość rozwoju małych dzieci jest działaniem profilaktycznym w zakresie ich zdrowia psychicznego przez całe ich życie. Analiza wybranych przypadków pomaga zrozumieć, jak ważne jest to, aby w działaniach na rzecz dzieci dobrze rozumieć znaczenie wydarzeń, jakich doświadczają w ciągu swojego życia. Wreszcie prezentujemy wpływ krzywdzenia na rozwój układu nerwowego dzieci. Dziecięca trauma rozwojowa jest udziałem wielu dzieci, chociaż tak trudno nam się z tym pogodzić.
Teresa Jadczak-Szumiło

Publikacja w przystępny sposób przedstawia obowiązki, jakie ciążą na przedstawicielach grup roboczych/zespołów interdyscyplinarnych w przypadku stwierdzenia krzywdzenia dzieci. Opisano w niej nie tylko obowiązki wynikające z podejrzenia popełnienia przestępstwa, ale także podstawy i sposób kontaktu z sądem rodzinnym. Dodatkowym, nie mniej ważnym elementem opracowania jest przedstawienie sposobu pracy w ramach procedury Niebieskie Karty w sytuacjach, gdy uczestniczy w niej dziecko ze wskazaniem na sposób jego reprezentacji.
Grzegorz Wrona

Cena jednego egzemplarza wynosi 32 zł brutto, Objętość książki to 120 stron. Zachęcamy do zakupienia tej książki i przekazania jej osobom zajmujących się w Państwa miastach i gminach przeciwdziałaniem przemocy domowej. Książka stanowi też odpowiednie narzędzie edukacyjne, które może wzbogacić Państwa konferencje i szkolenia dotyczące tematyki przemocy. To ważne zadanie edukacyjne i szkoleniowe wpisujące się m.in. w zadania wskazane w Narodowym Programie Zdrowia w punkcie 3.1.1 i 3.1.2 (edukacja i szkolenie kadr).

Zamów już dzisiaj (sklep)

Więcej w tej kategorii: Szkolenie "Lato w Komisjach" »
facebook