Termin szkolenia online (na żywo):
31.03.2025 r. (poniedziałek) – godz.: 09.00 – 12.00
O szkoleniu: W 2025 komisje stoją przed dylematem, jak bazując na doświadczeniach poprzednich lat zaplanować wydatkowanie środków alkoholowych oraz oddzielnie środków małpkowych. Ponadto już wiemy, że formy oddziaływań profilaktycznych w większości przypadków nie przyniosły zakładanych rezultatów (nazywa to się porażką profilaktyki) i stąd pojawiała sie potrzeba zaplanowania zupełnie nowego podejścia do działań profilaktycznych. Szkolenie zostało przygotowane w oparciu o sprawdzone naukowo podejście z przełożeniem na praktyczne aspekty działania komisji.
Trener, który od ponad 20 lat działa w komisjach, szkoli komisje i realizuje programy profilaktyczne w całej Polsce, pokaże, jak wykorzystać nagradzane na całym świecie sprawdzone podejście z zakresu psychologii społecznej (reprezentowane przez Daniela Kahnemana i Roberta Cialdiniego) do planowania działania komisji w kierunku skutecznego oddziaływania zarówno na poszczególne osoby (profilaktyka selektywna i wskazująca) ale także na większe grupy odbiorców (profilaktyka uniwersalna – o której mowa w NPZ). Szkolenie to skarbnica praktycznych podpowiedzi jak działać skuteczniej i jak wydawać środki alkoholowe zarówno zgodnie z prawem, ale także gospodarnie.
Szkolenie skierowane jest do: członków gminnych komisji rozwiazywania problemów alkoholowych, pełnomocników ds. rozwiazywania problemów alkoholowych, koordynatorów gminnych programów, a także do samorządowców odpowiedzialnych za prawidłowe przygotowanie i realizacje gminnych programów oraz osób zajmujących się w samorządzie rozwiązywaniem problemów alkoholowych i przeciwdziałaniem narkomanii.
Prowadzący: Robert Lemański – dyplomowany specjalista w zakresie profilaktyki społecznej, w latach 2007-2008 Kierownik Działu Programów Lokalnych PARPA i Koordynator Projektu Sieć Gmin Wiodących PARPA, od 20 lat prowadzi szkolenia specjalistyczne dla członków GKRPA oraz pracowników socjalnych, od 20 lat członek kilku Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (w tym przewodniczący), niezależny ekspert. Praktyk, nie teoretyk. Warszawa
Uczestnicy szkolenia otrzymują: certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia sygnowany przez Prezesa Zarządu SPS w oparciu o wymóg art. 41 ust. 4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości (wymóg odbycia przeszkolenia przez członków gkrpa)
Ważne! Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń!
Kliknij poniżej i pobierz załączniki: